مقالات

هواگیری پکیج برای زمستان

راه اندازی شوفاژ در زمستان


در فصل سرما یکی از سیستم های گرمایشی پکیج می باشد که بسیار محبوب بوده و امروزه به جای موتورخانه جایگزین آن شده است که ما در اینجا برای شما قصد داریم مطالبی را برای استفاده این سیستم آموزش دهیم استفاده از سیستم های گرمایشی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در وهله اول می باید پکیج خود را برای زمستان هواگیری کنید.

آموزش هواگیری پکیج


هواگیری به معنای خروج اضافه هوا از دستگاه می باشد که البته بسته به طول عمر پکیج و مدل آن متفاوت است به همین دلیل پمپی که در پکیج می باشد طی گذشت زمان از هوا پر شده و می تواند عملکرد آن را با مشکل روبرو نماید به همین دلیل اولین گام این است است که به سراغ پمپ پکیج بروید.
اگرچه هواگیری در سیستم این پکیج ها به درستی صورت نگیرد در زمان های مختلف شاهد سر و صداهایی خواهیم شد.

انواع تاسیسات ساختمانی
مراحل هواگیری پکیج رادیاتور


برای همه گیری پکیج باید در مرحله اول شیر آب گرم را باز کرده تا پکیج روشن شده و آب گرم به جریان بیفتد سپس پیچی که مختص هواگیری پکیج است را یافته که عمدتاً در انتهای پمپ گذارده شده است

سپس دستمالی که میزان زیادی آب جذب می کند را زیر پیچ‌هواگیری قرار می دهیم که آب خروجی هنگام هواگیری را جذب کند برای باز کردن این پیچ می باید خلاف عقربه های ساعت آن را بچرخانیم سپس آب به همراه هوا خارج شده که البته آبی که از این سیستم خارج می‌شود بسیار داغ و جوش بوده که می باید جانب احتیاط را رعایت کنیم

 

و همچنین در حین هواگیری صدای خروج هوا و پاشش آب نیز به گوش می‌رسد که به مرور از این صدا کاسته خواهد شد و هنگامی که این صدا به طور کامل از بین رفت هواگیری انجام شده است و بعد باید پیچ را در جهت عقربه های ساعت چرخانده تا کاملاً محکم و بسته شود و در این صورت در فصل سرد زمستان پکیج ما آماده به کار می باشد.

 


بهترین زمان برای هواگیری رادیاتور شوفاژ چه موقعی می باشد؟

 با شروع فصل سرد زمستان و همچنین زمان زیادی از جریان آب در رادیاتورها گذشته است و می خواهیم دوباره پکیج را راه اندازی کنیم.


هنگامی که پکیج را روشن کرده ایم و و با روشن شدن گردش آب داخل رادیاتور ها شیرآلات و شوفاژ صدای معمولی ندارد.

 هنگامی که تفاوت دما داشته باشیم یعنی نواحی بالای رادیاتور نسبت به نواحی پایین آن سرد تر می باشد هنگامی که بخشی از رادیاتور یا همه قسمتهای آن با هم سرد بوده و هم چنین نشتی هم داشته باشد به همین خاطر اول باید اتصالات را را بررسی کرده و مشکل را را رفع کنیم و بعد هواگیری را انجام دهیم .

همچنین اگر تمامی این موارد را انجام دادیم و پکیج را راه‌اندازی کردیم و باز هم شوفاژ گرم نشد باید از تعمیرکار متخصص و کارشناسان برای عیب یابی پکیج خود راهنمایی گرفت و اقدام کرد .

چنانچه اگر بعد از راه اندازی باز هم به مشکل خوردیم باید سیستم لوله کشی را چک کرده و یا نسبت به تعمیر پکیج اقدامات لازم را انجام دهیم.

پکیج دیواری دارای دو حالت تابستان و زمستان است که در زیر به معرفی این دو حالت می‌پردازیم.

شیر پرکن پکیج چیست؟

 این شیر پرکن وظیفه تامین فشار آب بهداشتی و آب رادیاتور ها را بر عهده دارند که در سه مدل دستی نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود می باشد و همچنین میزان اندازه فشار آب خروجی را افزایش داده و محل نصب آن بسته به نوع شرکت تولید کننده آن می باشد.


معرفی حالت تابستانه پکیج


در این حالت در روزهای گرم سال و تابستان تنها استفاده ای که ما از پکیج گرمایشی داریم جهت گرم کردن آب مصرفی ما می باشد

و هیچ استفاده دیگری از رادیاتور رو نداریم به همین دلیل پمپ آن و مشعل پکیج را تنها وقتی که بخواهیم از آب گرم استفاده کنیم روشن میکنیم به همین دلیل بهتر است پکیج را در حالت تابستانه بگذاریم تا در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و با این کار عمر مفیده پکیج نیز کاسته نخواهد شد.


معرفی حالت زمستانه پکیج


در این حالت در روزهای سرد زمستان علاوه بر اینکه به گرم کردن آب نیاز می باشد باید رادیاتور و سیستم گرمایش از کف هم گرم شود از این رو هر زمان که ما آب گرم را باز کنیم از انرژی ذخیره شده گرما استفاده می کند و به محض بسته شدن آب گرم پکیج شروع به گرم کردن در آب رادیاتور می کند.

شیر رفت و برگشت رادیاتور در پکیج کجا میباشد و چه کارایی دارد؟

 برای دسترسی پیدا کردن به شیر های رادیاتور پکیج باید به قسمت زیری پکیج نگاه کنیم که در این قسمت ۳ عدد شیر در کنار هم خواهید دید که دو عدد از این شیرها شیر رفت و برگشت رادیاتور هستند که سایز بزرگ تری دارند و یک عدد شیر دیگر کوچکتر است که مختص آب سردی که وارد پکیج خواهد شد این شیر ها نقش بسیار مهمی در رادیو تورها و پکیج دارد که باعث حفظ تعادل در رفت و برگشت آب و به گردش در آمدن آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Imageتغییر تصویر