اخبار

لغو تحریم روسال و افزایش موجودی المینیوم

لغو تحریم روسال و افزایش موجودی المینیوم

لغو تحریم روسال و افزایش موجودی المینیوم

ایالات متحده تحریم‌ها را علیه کمپانی روسال، از بزرگترین تولیدکنندگان آلومینیوم لغو کرده است.

این تحریم‌ها، که در ماه آوریل سال گذشته بخاطر ترس از فشار آوردن عرضه و موجودی اعلام گشت، باعث شده بودند که قیمت آلومینیوم LME  به مدت هفت سال بالا باشد.

احتمال کمی وجود دارد که در کوتاه مدت بزرگ‌ترین مصرف کننده آلومینیوم یعنی چین از قیمت حمایت کند، چرا که این کشور یک تعطیلات طولانی به خاطر سال نو در ماه بهمن خواهد داشت.

در گزارشی اعلام شده که بخاطر نزدیک شدن به سال نوی چینی و تعطیلات، از این هفته شرکت‌هایی که در شرق چین قرار گرفته‌اند تولیدات خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند و میزان تقاضا نیز ضعیف شده است.

در ضمن، پیش‌بینی شده که تولید مجدد آلومینا در کارخانه نورسک هیدرو الانورت در برزیل می‌تواند از فشار بر قیمت‌ها جلوگیری کند.

 

با لغو تحریم‌های تولیدکننده آلومینیوم روسی یعنی کمپانی روسال، بازار با موجودی خوبی مواجه خواهد شد.

امروز سه‌شنبه بیست و نهم ژانویه قیمت آلومینیوم در LME، افزایش پیدا کرد. سرمایه‌گذاران نیز توجه‌شان را بر روی نتایج مذاکرات چین و امریکا متمرکز کرده‌اند.

قیمت‌ آلومینیوم در روز دوشنبه بعد از آنکه امریکا تحریم‌های شرکت روسی روسال را لغو کرد، کاهش یافت. بورس فلزات لندن(LME) نیز گفته است، ورود تمام فلزهای روسال را به انبارش می‌پذیرید.

کامرزبانک(Commerzbank) در گزارشی گفته است: با این اوصاف بازار عرضه و موجودی خوبی خواهد داشت. به همین دلیل ما برای افزایش قیمت آلومینیوم، فضای باز و مثبتی را نمی‌بینیم، بخصوص آنکه برای تقاضا، ریسک و خطرات بسیاری وجود دارد. به علاوه این بانک اعلام کرده که درآینده‌ای نزدیک فلز بیشتری در دسترس خواهد بود، زیرا ظرفیت حمل‌ونقل روسال از ذوب‌کنندگان سیبری به بنادر روسیه پس از لغو شدن این تحریم‌ها سرعت می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Imageتغییر تصویر