مقالات

هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ

امروزه فشار کم آب سبب شده است که از پمپ های آب خانگی استفاده شود. پمپ های آب خانگی می توانند مشکلات فشار آب مانند: ظرف شستن، حمام کردن و … رفع کنند. از مشکلاتی که اغلب برای پمپ رخ می دهد “هوا گرفتن” است. هوا گرفتن سبب از کار افتادن پمپ آب می شود. هوای موجود در دستگاه موجب پمپاژ نشدن درست آب می شود. اگر چنین مشکلی برای دستگاه پمپ آب شما افتاده است نگران نباشید! در ادامه قصد داریم مراحل هواگیری کردن پمپ آب را بیان کنیم.

نحوه هواگیری کردن پمپ های آب خانگی

به طور کلی هواگیری کردن پمپ های آب دارای 4 مرحله است که این 4 مرحله عبارت اند از:

  1. مهیا کردن آب به میزان مورد نیاز

اولین و مهم ترین مرحله مهیا کردن آب به میزان مورد نیاز است. منظور از آب به میزان مورد نیاز این است که باید با توجه به فاصله پمپ آب خانگی از مخزن آب مهیا کنید. اگر اندازه فاصله مخزن از پمپ آب کم باشد به آب کمتری نیاز دارد و اگر این فاصله نیاز باشد بالعکس.

  1. در ابتدا پمپ را از برق بکشید و سپس یک شیر آب باز کنید.

برای انجام فرایند هواگیری پمپ در ابتدا باید اتصال پمپ به برق را قطع کنید و سپس یک شیر آب از یکی از واحدها را باز کنید. با انجام این مرحله آب درون لوله های آب خالی می شود و زمانی که دوباره پمپ را بعد از هواگیری روشن می کنید احتمال اینکه آب وارد ورودی برق دستگاه شود از بین می رود.

هواگیری پمپ

هواگیری پمپ

  1. باز کردن دریچه هواگیری تعبیه شده در پمپ آب و ریختن آب در درون مخزن

در این مرحله باید در درون دریچه ای که برای هواگیری بر روی دستگاه پمپ تعبیه شده است آب بریزید. توجه داشته باشید که دریچه با یک مهره بسته شده است که می توانید مهره را با کمک آچار فرانسه باز کنید. با انجام این کار آب وارد پروانه های پمپ می شود و تمامی فضای داخل پمپ را پر می کند. ریختن آب را تا زمانی ادامه دهید که آب تا لبه دریچه بالا بیاید و دیگر از میزان آب کم نشود. توجه داشته باشید که این مرحله را باید آنقدر انجام دهید تا تمامی هوای داخل پمپ خالی شود.

  1. پس از انجام مراحل ذکر شده تنها باید دریچه هواگیری را با مهره موردنظر با آچار فرانسه ببندید و مجددا پمپ را به برق بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Imageتغییر تصویر