مقالات

انواع شیرالات بهداشتی و ساختمانی

انواع شیرالات بهداشتی و ساختمانی

 

در این مقاله سعی شده تا شما را با انواع شیرآلات ساختمانی آشنا نماییم تابه هنگام خرید بتوانید بهترین نوع آن را نسبت به قیمتی که دارد انتخاب و تصمیم گیری را راحت نماییم.

از این نوع شیرآلات میتوان در سرویس های بهداشتی آشپزخانه حمام استفاده نمود به این دلیل که می باید سالهای زیادی از این شیرآلات استفاده نماییم.

کیفیت آن را نیز باید بسیار مورد نظر باشد تا در مدت کم آن ها خراب نشده و طول عمر بالایی را داشته باشند .

هنگام خرید این نوع از شیرآلات باید به نکات زیر توجه داشت:

جنس شیرآلات ساختمانی این از مهمترین عواملی است که باید در نظر گرفت خط و همچنین نسبت به متریالی که در آنها به کار رفته نیست قیمت آنها متفاوت خواهد بود.

انواع این نوع از شیرآلات بر اساس جنسی که دارند عبارتند از:

شیر مسی
روی
استیل
برنز
پلاستیکی

ویژگی های شیرآلات عبارتند از:

نداشتن سرب داخل شیرآلات

زنگ نزدن آن ها

مقاومت در برابر دما های بسیار بالا

مقاومت در برابر ضربه خوردگی

مقاومت در برابر شرایط های محیطی نسبت به مواد شیمیایی

همچنین تغییر نکردن مزه آب

انواع شیر آب عبارتند از:

شیر آب دو اهرمی

شیر آب تک اهرمی

شیر آب دیسکی

شیر آب توپی

شیر آب کارتریج ای

شیر آب فشاری

شیرآلات بر اساس کاربرد آن عبارتند از :

شیرآلات سنسور دار هوشمند می باشند و همچنین فاقد دستگیره میباشند و به همین دلیل سنسوری داخل آن دارد که وقتی دست را جلوی آن می گیریم آب از آن خارج می شود و وقتی دست را کنار میزنیم آب قطع شده و مورد استفاده از این نوع از شیرآلات بیشتر در مراکز عمومی و در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرآلات ساختمانی و بر اساس ارتفاع شیرآلات همونطور که از اسمش پیداست ارتفاع کمی را دارند و برای روشویی ها استفاده می شوند که همه آنها کم می باشد تا بتوان دستها را به راحتی شست اما در آشپزخانه ها از این شیرآلات استفاده نمی کنند و از شیرآلاتی با پایه‌های و ارتفاع بلند استفاده میکنند تا شستن ظرف ها بسیار راحت انجام شود .

شیرآلات به لحاظ تعداد دستگیره در این مورد بعضی از این شیرآلات دارای دو تا دستگیره می باشند که یکی از آنها آب سرد و دیگری به آبگرم وصل بوده و همزمان وقتی آنها را با هم باز کنید آب متعادل و ولرمی را نیز به شما خواهد داد اما برای حمام این کار کمی مشکل می باشد به همین دلیل برای آن می تواند شیرآلات تک دستگیره یا تک اهرمی استفاده کرد .

شیرآلات پدالی در این نوع از شیرآلات که هوشمند می باشند و همچنین در سرویس های بهداشتی عمومی مثل مساجد و مدارس و فرودگاهها از آنها استفاده می شود دیگر نیازی به برق و باتری ندارند و توسط پدری که باید پا را روی آن فشار داد صورت می گیرد و همچنین فشار آب آن نیز نسبت به فشار دادن پدال انجام می شود از این روست که احتمال انتقال بیماری ها نیز به حداقل می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Imageتغییر تصویر